Wzorce PNF w pracy z pacjentem po udarze z problemami neurologiczny takimi jak mózgowe porażenie dziecięce, choroba Parkinsona itp. PNF po udarze jego celem jest przywrócenie pacjentowi osiągnięcie jak największego stopnia funkcjonalnego. Wzorce PNF w pracy z pacjentem po udarze jest to forma globalna, która skupia się na wykonywaniu ćwiczeń z kinezyterapii, które są dobrane pod węglem jakości. Udar mózgu terapia PNF metoda to zastała sporządzona w Stanach Zjednoczonych przez fizjoterapeutkę M. Knott. Jego główne założenia w PNF po udarze to:

wzorce PNF w pracy z pacjentem po udarze – skuteczność działania uzależniona jest od współpracy chorego i rehabilitanta.

wzorce PNF w pracy z pacjentem po udarze – pacjent jest oceniony co może zrobić i które jest w stanie zrobić postępy, a nie czego nie będzie mógł osiągnąć

PNF po udarze podstawowe założenie to polepszenie układu ruchowego.

agonistyczne; – tutaj praca z chorym koncentruje się na mięśniach wykonujących ruchy

antagonistyczne – tutaj praca opiera się na mięśnie robiących określony ruch jak i na mięśnie przeciwne

PNF po udarze jest konieczna przede wszystkim u pań po udarach i zaburzeniach rozwojowych. Udar mózgu terapia PNF stwierdza, iż wszystkie wykonywane na co dzień przez człowieka ruchy nie odbywają się w tej samej płaszczyźnie, natomiast są złożone – przebiegają wzdłuż linii ruchu i aktywizują różne partie mięśni.
Wzorce PNF w pracy z pacjentem po udarze na czym polegają ćwiczenia:

  • kontakt manualny, który ma za zadanie pobudzenie receptorów czuciowych w skórze chorego
  • kontakt wzrokowy – polegający na analizie ruchów chorego i jak robi poszczególne zadania
  • kontakt słowy – chory musi słyszeć i reagować na nasze polecenia słowne

Jak wiemy udar mózgu terapia PNF musi rozpocząć się jak najprędzej. Najciekawsze wyniki kuracji możemy spodziewać się u pań, które zaraz po wypadku ją podjęły. Musi być wykonywana z zaangażowaniem z obu stron taka jest filozofia PNF po udarze.
Wzorce PNF w pracy z pacjentem po udarze z przeciwwskazania do kuracji:

  • odmowa współpracy chorego z fizjoterapeutą
  • nie dobre samopoczucie w tym gorączka i stany zapalne w organizmie.

Jak sami potrafimy zobaczyć jest ich wyjątkowo mała a PNF po udarze https://med-coach.pl/filmy/pnf-jak-uzywac-koncepcji-w-wybranych-jednostkach-chorobowych-udar-mozgu-i-dystrofia/270 może przywrócić człowieka do samodzielności. Nie zawsze udaje się osiągnąć polepszenie w 100%, jednak rehabilitacja daje ogromne możliwości. Dlatego wszystko zależne jest od naszego zaangażowania i współpracy z fizjoterapeutą.
Najbardziej istotne zasady fizjoterapii – udar mózgu terapia PNF to:

  • odnalezienie najmocniejszych stron pacjenta;
  • przyjazne środowiskowo pracy – chory musi poczuć się w nim świetnie;
  • rehabilitant nie powinien sprawiać bólu przy wykonywanych zadaniach;
  • rehabilitant powinien motywować swojego chorego do kolejnych zadań;
  • pozytywne samopoczucie ono zawsze ułatwia nam uzyskać cel. Wzorce PNF w pracy z pacjentem po udarze są stosowane przez rehabilitantów na całym świecie także cieszą się niezwykle skuteczną oceną wśród chorych.