Na wstępie postaramy się wyjaśnić czym jest przepuklina i rozejście kresy. Kresa biała to struktura, która wiąże ze sobą prawy i lewy mięsień brzucha. Przepuklina i rozejście kresy występuje wtedy, gdy dochodzi do zaburzeń chorobowych w jego obrębie. Na samym wstępie przepuklina i rozejście kresy nie daje ona żadnych symptomów, jednak w późniejszym okresie zwykle dolegliwości są tak ogromne, że wskazany jest chirurgiczny. Przepuklina i rozejście kresy to właśnie w obrębie jamy brzusznej potrafimy ją zobaczyć. Aby wykluczyć przepuklina i rozejście kresy powinno się wykonać rezonans magnetyczny, wtedy będziemy pewni. Może występować jako przepuklina dziedziczna i nabyta, jaka pojawia się w późniejszym okresie – w ciągu naszego życia. Jest całkiem popularnym schorzeniem zarówno u pełnoletnich jak i u dzieci. Pierwsze objawy to ukazanie się guza w strefie brzucha. Guz nie jest bolesny, jest to masa tłuszczowa, jaka będzie z czasem rozszerzać swoje rozmiary. Operacja przepuklina i rozejście kresy nie jest niezwykle inwazyjna. lecz jak większość pacjentów boi się jej i zwleka z udaniem się do doktora. Przeprowadza się ją zazwyczaj laparoskopowo jest trochę inwazyjna, a naprawdę może zmienić nasz komfort.
Przepuklina i rozejście kresy a dziewczyny w ciąży?
Są one narażone bardziej, gdyż powłoki brzuszne w trakcie ciąży zostają naciągnięte, a włoka kolagenowe osłabione. Przepuklina i rozejście kresy jej operacja jest zalecana, dopiero wówczas, gdy już nie chcemy mieć więcej potomstwa. W ciągu nowych ciąż może dość do osłabienia powłoki brzusznej więc jeśli już nie chcemy mieć dzieci wówczas najlepiej jest zapisać się na zabieg.
Przepuklina i rozejście kresy, a plastyka. Definiuje się wielkim procentem nawrotów, nawet połowa osób poddana rekonstrukcji może zaobserwować nawrót przepukliny. Polega na zszyciu powięzi po obu stronach wrót przepukliny. Przepuklina i rozejście kresy rekonwalescencja po zabiegu? Po zabiegu chory trafia do sali pooperacyjnej, gdzie powraca do siebie. Używana jest antybiotykoterapia.

W pierwszych dniach istotne jest utrzymanie higieny rany czyli wykorzystywanie dezynfekcji i opatrunków. Lekarz po zabiegu ocenia wygląd rany i mów kiedy chory może powrócić do domu. Zazwyczaj jest to około 2-3 dni po zabiegu. Po jakimś tygodniu od zabiegu chory wraca na konsultację kontrolną Przepuklina i rozejście kresy – kluczowe jest, aby po zabiegu nie nosić ciężarów i przez kilka pierwszych tygodniu uważać na siebie. Dyskomfort pooperacyjny może być skutecznie niwelowany lekami przeciwbólowymi. Przepuklina i rozejście kresy wielu lekarzy jeśli choroba nie odczuwamy bólu mówi, że da się z nią żyć. Jeżeli jednak zaczniemy odczuwać dyskomfort jak ucisk w nadbrzuszu, kłopoty trawienne warto udać się do doktora, który doradzi nam idealne metody leczenia. Część dużych przepuklin warto dla własnego bezpieczeństwa zoperować, a następnie poddać się rehabilitacji, która zniweluje ryzyko choroby.