Zastosowanie baniek w terapii jednak nie ma na to dokumentów naukowych, że pomagają one na szybszy powrót do zdrowia, wiele z nas z nich korzysta. Zwykle stosuje się je na choroby powiązane z systemem oddechowym jak np zapalenie oskrzeli. Trzeba jednak wiedzieć, jak dobrze stawiać bańki i zachować ostrożność, aby nie poparzyć pacjenta. Tu z pomocą przyjdzie nam stawianie baniek kurs, na jakim zapoznasz się jakie sposoby baniek mamy i jak z nich odpowiednio korzystać. Zastosowanie baniek w terapii ma bezpośrednie początki w starej chińskiej medycynie ludowej. Niestety rozwój medycyny akademickiej oraz fascynacja farmakoterapią wyparł tę technologię i zmienił jej postrzeganie w społeczeństwie, jakie wymagało niedługiego czasu, aby niemal wyłącznie o niej zapomnieć. Niegdyś bowiem stosowano tylko baniek ogniowych, co wiązało się z ryzykiem poparzeń. Dziś w sklepach są dostępne bańki bezogniowe, a pośród nich chińskie, jakie są bardziej wygodne w używaniu.
Stawianie baniek kurs na samym wstępie poznasz rodzaje baniek jakie możemy napotkać:

  • szklane bańki ogniowe – przysysają się do organizmu, gdy spalający się wewnątrz alkohol zużyje powietrze. Według wielu źródeł zastosowanie baniek w terapii jest najrzadziej odpowiednie dla naszego zdrowi.
  • szklane bańki bezogniowe. Pobieranie odbywa się przez specjalny wentyl postawiony na bańce. Do baniek bezogniowych kwalifikuje się bańki akrylowe, szklane i gumowe. Jeżeli nie wiesz, jak je bezpiecznie zamocować np. na plecach, opis układania baniek na 100% ci w tym pomoże
  • bańki gumowe – ciśnienie powstaje, gdy rozpręża się ściśnięta guma. Nadają się one zwykle do z cellulitem i używane są w medycynie estetycznej.

Zastosowanie baniek w terapii – jak je dobrze stawiać. Bańki ogniowe ustawiane są na osuszona i dobrze nakremowaną skórę. Jeśli jest ona znacznie owłosiona powinno się poddać ja depilacji w sferze układania baniek.
Stawianie baniek kurs gdzie je umieścić aby dały zadowalający rezultaty?

  • zastosowanie baniek w terapii -rwa kulszowa lub bóle kręgosłupa, wtedy bańki stawiamy w okolicy lędźwiowej lub krzyżowej
  • zastosowanie baniek w terapii – infekcja czy zapalenie płuc – bańki stawiamy na plecach lub klatce piersiowej
  • zastosowanie baniek w terapii – nerwobóle – bańki stawiamy wzdłuż kręgosłupa.

Stawianie baniek kurs u dzieci. Wolno je stosować u dzieci powyżej 6 roku życia. Skórę pokrywa się oliwką, ażeby nie była napięta, i układa się 6 małych baniek: nad, pod i między łopatkami. Bańki trzyma się mniej więcej 8-12 minut. Dziecko nie powinno wychodzić z mieszkania przez następne 3 dni. Można też zastosować serie zabiegów dla dzieci, jakie niezwykle często mają infekcje. Winno się ich zrobić jakieś 10 lecz przed sezonem chorobowym, aby podnieść odporność. Zastosowanie baniek w terapii przeciwwskazania. Reguła jest całkowicie mała, ale zawsze należy wykonać wywiad z pacjentem.

  • toczeń układowy,
  • zespół Sjorgena,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi