Osteopatia w ginekologii to część ginekologii. Koncentruje się ona na zdrowiu dziewczyn w pełnym zakresie takim jak poród czy menopauza. Dobrze dobrana terapia może dobrze wpłynąć na poprawę naszego życia, a przede wszystkim na odpowiednie funkcjonowanie organizmu rozrodczego i hormonalnego. Osteopatia w ginekologii jest częścią medycyny niekonwencjonalnej, cechuje ja podejście holistycznym – nasz system tworzy spójną całość, oraz skupia się na relacjach między anatomią i fizjologią. Osteopatia w ginekologii, nie dołącza do kłopotu jednostkowo, tylko w czasie robienia terapii manualnej skupia się ona na nim kompleksowo. Cieszy się bardzo ogromnym zaangażowaniem w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. W Polsce coraz częściej zaczyna cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Osteopatia w ginekologii przeważnie są tutaj leczone osłabione mięśnie dna miednicy po porodach, pochwica, bolesne miesiączki czy obniżenie narządów rodnych. Podstawą działania jest tu szczegółowy wywiad, jaki z chorym na pierwszej wizycie winien wykonać doktor. Osteopatia w ginekologii https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/techniki-osteopatyczne-w-ginekologii-i-poloznictwie/19 może posłużyć w łagodzeniu bólu wynikającego z pozostałych schorzeń oraz dolegliwości z jakim stawia się chory. Jak ta nazwa pokazuje mają z niej panie, jakie maja też kłopoty z ciężkimi miesiączkami, endometriozą czy niepłodnością. Nietrzymanie moczu i ból w czasie stosunku, też może prowadzić do określenia zastosowania osteopatii. Jej priorytetem jest przywrócenie organizmowi niekorzystnej równowagi. Osteopatia w ginekologii , a ciąża w jakich kłopotach może nam ulżyć?

  • bóle układu mięśniowo – szkieletowego
  • drętwienia, obrzęki kończyn,
  • zgaga w ciąży,
  • nudności w ciąży,
  • bóle kręgosłupa,
  • rwa kulszowa,
  • wspomaganie dobrego ułożenia dziecka do porodu.

Osteopatia w ginekologii jakie techniki są praktykowane i dla jakich kłopotów?

  • masaż osteopatyczny kierowany jest do pań doświadczających bolesnych stosunków seksualnych, cierpiących na pochwicę,
  • masaż, który łagodzi napięcie w okolicach takich jak miednica i kręgosłup.

Osteopata musi dokładnie zapoznać się z kłopotem pacjentki, by jak najkorzystniej dopasować zestaw niezbędnych zadań. Doświadczony osteopata zwróci uwagę na takie elementy, jakie nie są dla nas zauważalne jak wyraz twarzy czy sposób poruszania się.

Pacjent po ukończonym wywiadzie zostaje umieszczony na specjalnym łóżku do terapii manualnej. Specjalista wykonuje serię nacisków i masaży w okolicach, których zlokalizowany jest ból. Osteopatia w ginekologii i jej leczenie, jest delikatne i nieinwazyjne, dlatego panie w ciąży, które odczuwają ból mogą bez kłopotów z niej korzystać. Osteopatia w ginekologii jest komfortowa i relaksująca. Dzięki wybraniu dobrych technik jest też bezproblemowa. Przynosi chorym ulgę już po kilku zajęciach, dzięki czemu lepiej się czujemy. Nie jest ona co prawda jeszcze tak popularna w Polsce, ale z roku na rok coraz więcej pań z korzysta. Stanie się się również nieodłącznym elementem leczenia.