Urazy Achillesa terapia na początku określimy czym jest ścięgno Achillesa. Jest to największe ścięgno w naszym organizmie, jakie pozostaje bardzo często nadwyrężone. Urazy Achillesa terapia to różnego rodzaju zwichnięcia, naciągnięcia. Ma długość około 15 centymetrów i ciągnie się od łydki, aż do pięty. Na ścięgno Achillesa składają się ścięgna dwóch mięśni – brzuchatego oraz płaszczkowatego – są to mięśnie, które tworzą łydkę. Jest ono poprzez nas codziennie bardzo dużo wykorzystywane. Dzięki niemu potrafimy chodzić i skakać, ale ze względu na to, iż jest bardzo intensywnie eksploatowane ulega urazom. Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa, a choroby? Do najpopularniejszych patologii w obrębie ścięgna możemy odpowiedzieć:

  • zapalenie ścięgna Achillesa,
  • naderwanie,
  • naciągnięcie lub całkowite zerwanie

Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa dotyczy głównie ludzi aktywnych sportowo, które w momencie robienia określonych zadań kiedy np grają w piłkę nożną naderwały ścięgno. Zawsze przy tego typu urazie towarzyszy nam ból. Urazy Achillesa terapia to też przypadłość, która jest u mężczyzn grubych, po źle zrobionej rozgrzewce lub przy nieregularnym uprawianiu sportów. Urazy Achillesa terapia jeżeli tylko ścięgno zostanie uszkodzone. Nie jest to poważny uraz, jednakże należy zachować ostrożność. Na bolesne miejsce należy przykładać okłady chłodzące, które minimalizują obrzęk. Noga musi odpocząć. Tabletki w tym przypadku nie są potrzebne. Uszkodzone to zerwanie około 5% włókien. Jeżeli nasz stan po kilku dniach nie poprawi się powinno się pójść się do doktora, bo może pojawić się stan zapalny.
Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa, a naderwane ścięgno.
Tutaj odczucie bólu będzie dużo większy. Może pojawić się całkiem spora opuchlizna, jak również siniak. W tym przypadku najkorzystniej jest udać się do doktora, który da fachową diagnozę i zapisze nam maści przeciwzapalne. Urazy Achillesa terapia, a zerwane ścięgno. W tym przypadku ból jest bardzo intensywny. Nie potrafimy stanąć na nodze, ani na palcach. Co prawda ten uraz zdarza się dość rzadko, ale wymaga zabiegu operacyjnego, a potem rehabilitacji. Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa, https://med-coach.pl/filmy/zerwanie-sciegna-achillesa-postepowanie-od-urazu-do-powrotu-do-aktywnosci/42 a zapalenie. Jeżeli słyszysz podczas poruszania się charakterystyczne trzeszczenie, a ścięgno jest grube, to podobno doszło do zapalenia. Doktor po wykonaniu USG najprawdopodobniej usztywni nam stopę na czas około 2 tygodni. Jednak pożądana będzie tutaj długa fizjoterapia.
Fizjoterapia po zerwaniu ścięgna Achillesa jaka technika jest najskuteczniejsza:

  • terapia przyrządem do przezskórnej elektrolizy,
  • terapia falą uderzeniową
  • krioterapia,
  • ćwiczenia wzmacniające.

Urazy Achillesa terapia powinniśmy zadbać aby uraz nie powtórzył się choćby ten najdrobniejszy. Więc najciekawszym lekarstwem będzie tutaj rozpoczęcie szkoleń z rehabilitantem, a aktywność fizyczna winna być przeprowadzana po okiem trenera profesjonalnego.