Każdy z nas w młodości miał pewnie kontakt z bańkami, które stawiała mu babcia w momencie przeziębienia. Niektórzy z nas wykorzystują do dzisiaj tej metody. Jednak zastosowanie baniek w terapii podobnie jak akupunktury i masażu, należy do tych strategii leczenia, które są popularne od niepamiętnych czasów. Stawianie baniek kurs umożliwi nam poznać dokładnie jak wykonać zabieg i jakich baniek używać. Zastosowanie baniek w terapii najlepiej jest tutaj wykorzystać bańki szklane ogniowe lub bańki plastikowe próżniowe. Pozwolą one na stworzenie próżni w bańce, dzięki czemu następuje zassanie skóry. Stawianie baniek kurs dowiemy się na nim które rodzaje baniek stosowane są w terapii. Możemy wyróżnić:

  • Stawianie baniek kurs – Bańki ogniowe To bańki tradycyjne, których rozpoczęto stosować w Polsce od połowy XX wieku. Są ogrzewane np. podpalonym wacikiem wcześniej zanurzonym w denaturacie. Stawianie baniek w terapii wymaga ogromnej umiejętności z uwagi na zagrożenie poparzenia ciała.
  • Stawianie baniek kurs – Bańki bezogniowe
  • Bańki chińskie – gumowe. Próżnia wytwarza się tu wskutek ściśnięcia i rozprężenia bańki dodanej do pleców.
  • Zastosowanie baniek w terapii – Bańki bezogniowe dla maluchów Bańki można układać nawet u rocznych maluchów – przytrzymujemy je zazwyczaj krócej i jednocześnie stawiamy maksymalnie 7 małych baniek.

Zastosowanie baniek w terapii co warto znać? Osoby szczupłe przed wykonywanym masażem winnym być posmarowane wazeliną, by na ciele nie powstały poparzenia. U ludzi istotne jest by skóra była solidnie przygotowana tzn owłosienie powinny być usunięte w innym przypadku bańka nie spełni swojej roli.
Stawianie baniek kurs jak zaopiekować się chorym?
Zastosowanie baniek w terapii toż jedna sprawa, inna to przystosowanie pacjenta a gabinetu. W lokalu powinno być ciepło i nie powinno być przeciągów. Przed przystąpieniem do ustawiania baniek należy zapoznać się z informacją obsługi i wymaganiami firmy produkcyjnej. Następny ruch to całkowite umycie i osuszenie akcesoriów. Skóra pleców winna być klarowna oraz natłuszczona. Stawianie baniek kurs w jakich obszarach ciała? Na 100% możemy unikać kręgosłup i kolejne bardzo kościste miejsca, jak wystające części łopatek. Nie ustawiamy ich też na skórze uszkodzonej lub zainfekowanej. Zastosowanie baniek w terapii na zapalenie płuc, należy utrzymywać się górnej części pleców. Przeciwwskazania do układania baniek Baniek próżniowych nie powinno się przede wszystkim kierować wprost na kręgosłupie, na brzuchu u pań w ciąży i u ludzi z temperaturą powyżej 38,5 st. C, po urazach, stłuczeniach czy obrzękach również w przypadku chorób skóry.