Kurs kinesiotaping kierowany jest do rehabilitantów i specjalistów oraz uczniów tych kierunków. Dzięki niemu znajdują teoretyczne treści oraz praktyczną teorię na temat techniki, którą jest kurs kinesiology taping. Szkolenie w kompleksowy sposób mobilizuje do praktycznego wykorzystania nabytych umiejętności zawodowych. Kurs kinesiotaping jest więc niesamowicie ciekawa technika stosowana przez fizjoterapeutów, która pozwala na pozbycie się dyskomfortu i powrót pacjenta do całkowitej sprawności w jakimkolwiek wieku. Kurs kinesiology taping polegają na wiedzy oklejania, specjalnym elastycznym materiałem, ściśle ustalonych miejsc na ciele człowieka. Została ona przygotowana w Japonii przez Dr Kenzo Kase w latach 70 oraz od tego czasu zyskała wielką popularność.
Dla kogo jest dedykowany kinesiotaping kurs?

  • osoby, jakie działają z pacjentami bólowymi
  • chcące pogłębiać swoją wiedzę w praktyce, oraz nie tylko w teorii
  • pracują w branży ortopedii, traumatologii
  • pracują z kobietami po mastektomii

Kurs kinesiology taping i jak działa dynamiczne plastrowanie?
Plastry do kinesiotapingu to taśmy nie nasączone żadnym płynem, posiadaj tylko klej, aby odpowiednio przystawać do bolącego miejsca. Rehabilitacja fizjoterapeuty polega na wsparciu bolących mięśni oraz wzmocnienie przepływu limfy. Budowa takiego plastra przypomina pod kilkoma względami ludzką skórę. Kinesiology taping kurs ukażepokaże nam jak dobrze przylepiać plaster, aby mógł funkcjonować dobrze. Rezultaty są praktycznie natychmiastowe. Kinesiotaping kurs idealnie sprawdzi się w kontuzjach u zawodowych sportowców. Ból naciągniętego mięśnia można zamaskować tylko przez przyłożenie takiego plastra, a sportowiec, może kontynuować grę. Dlatego kurs kinesiology taping przyda się na 100% osobą rehabilitującym zawodników. Pozwoli on też na powiększenie siły mięśniowej, dzięki lepszemu przepływowi krwi.

Nie wolno również w całości zdać się tylko na tą formę terapii, bo najczęściej kinesiotaping jest metodą dodatkową i to rzeczywiście wtedy ma najświetniejsze efekty.
Kto może przykleić taśmy do kinesiotapingu?
Kurs kinesiology taping pokaże nas poprawnego przyklejania taśm do plastrowania. Niektórzy twierdzą, że możemy je ułożyć sami w mieszkaniu. Jednak często rezultat jest znikomy, i chore miejsce staje się tylko bardziej zaczerwienione. Kinesiotaping kurs pozwoli nam nauczy się jaką technikę dobrać do leczenia, czy naciągniecie plastra w tym wypadku będzie skutecznym rozwiązaniem, czy raczej jej luźne przyklejenie. Forma, wielkość oraz lokalizacja aplikacji też bywa zróżnicowana. Niejednokrotnie uzależniona jest od miejsca, charakteru oraz fazy rozwoju chorób także wykorzystanego sposobu klejenia. Plaster powinno się nosić max 7 dni. Po tym czasie klej już nie trzyma się tak dobrze, dlatego plaster powinno się ściągnąć. Przerwa pomiędzy terapiami winna wynosić min 24h. Przeciwwskazaniami przy kuracji jest taka, że wino oraz opalanie powinniśmy unikać. Plastry do kinesiotapingu są wytrzymałe na wodę, dlatego możemy, dzięki nim normalnie funkcjonować.

Cel oraz zadania kinesiotapingu:

  • przywrócenie prawidłowej funkcji mięśni
  • zmniejszenie bólu
  • poprawienie ukrwienia
  • wspomaganie procesu leczenia się tkanek

Kurs kinesiology taping – jak się przygotować chorego do zabiegu plastrowania?

Kurs kinesiotaping https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/taping-medyczny-medical-taping-concept/150 pokaże nam nie tylko metody współpracy, ale też prawidłowe przygotowanie chorego, który winien posiadać ze sobą fotografię na której jest zauważalny uraz. Miejsca owłosione powinno się wydepilować przed naklejeniem plastrów od kinesiotapingu, ponieważ jego właściwe ułożenie może być po prostu niemożliwe.
Kinesiology taping kurs pomoże zdobyć praktyczną wiedzę w pracy z taśmami, która wbrew opinią nie jest taka oczywista. Funkcjonuj mnóstwo różnorodnych stylów oklejania oraz sposobów nacięć. Dlatego skłaniamy do skorzystania – kinesiotaping kurs, która pozwoli Wam osiągnięcie wystarczającej wiedzy. Kinesiology taping kurs więc nie tylko dyplom, ale też ogromna wiedza którą zdobędziecie w trakcie szkolenia. Plusem jest również czas trwania – kurs kinesiotaping to normalnie 2 dni. Grupy są niewątpliwie małe, dzięki czemu każdy będzie mógł sprawdzić swoich sił.