Kursy kompresjoterapii to szkolenie, które pozwoli zaznajomić się jedną z najdawniejszych metod stosowanych do profilaktyki i leczenia chorób żył. Polega ona na nałożeniu na łydkę od strony zewnętrznej mocnego ucisku za pomocą bandaży uciskowych lub specjalnych opasek. Terapia żylna kurs pozwoli nam zrozumieć jakie wyroby uciskowe dobrać do każdego chorego. Aby wyroby uciskowe pełniły swoją rolę pożądane jest ich właściwe dobranie na podstawie zrobienia pomiarów obwodów oraz długości nóg.
Niezwykle znanymi na rynku materiałami uciskowymi są:

  • skarpety kompresyjne z mikrofibry o delikatnym stopniu ucisku. Terapia żylna kurs przedstawi nam zastosowanie tych popularnych wyrobów u kobiet, które mają sposób życia siedzących często narzekających na uczucie „ciężkich nóg” i na pojawianie się obrzęków.
  • kompresjoterapia kursy a zastosowanie skarpety podróżnych – są one przeznaczone zazwyczaj dla pań, które długo podróżują samochodem, czy samolotem. Dalekie wycieczki mogą prowadzić do pojawienia się zakrzepicy żylnej, dlatego są one obowiązkowe dla ludzi narzekających na zaburzenia żylne.
  • rajstopy lub podkolanów dla – są one wykonane przez profesjonalne firmy, które są schludne i terapeutyczne.

Pończochy należy uważać przed zejściem z łóżka, najpóźniej zaraz po porannym prysznicu. Łatwiej nakłada się na cienką skarpetę, którą usuwa się bez kłopotów niedługo po naciągnięciu rajstop, ponieważ są one obcięte. Nie powinno się zdejmować rajstop przed krótką drzemką w ciągu dnia, i dopiero przed odpoczynkiem nocnym.
Jak funkcjonuje kompresjoterapia – kursy kompresjoterapii.
Terapii żylna kurs umożliwi poznać ci określoną budowę chorób układu żylnego i limfatycznego w tymże: żylaków, obrzęku limfatycznego, owrzodzeń żylnych, zakrzepicy żył. Kompresjoterapia kurs umożliwi ci pojąć jak zwiększyć szybkość przepływu krwi żylnej, co zmniejsza przekrwienie tkanek i ilość krwi w naczyniach włosowatych. Dzięki leczeniu uciskiem polepsza się czynność pompy serca oraz zmniejsza się objętość krwi w żyłach kończyn dolnych.

Terapia uciskowa obniża dolegliwości połączone z chorobą, hamuje jednocześnie jej postęp. Jeśli kompresjoterapia została zaimplementowana we wczesnych stadiach choroby żylnej, jest odpowiednią formą terapeutyczną. Kompresjoterapia kursy przeznaczony jest dla pielęgniarek, które posiadają już doświadczeniem w zawodzie. Ze względu na istotny wybór szkoleń – terapia żylna koszt może składać się z 2 modułów. Kursy kompresjoterapii trwa różnie w zależności od ośrodka szkoleniowego może być to 2 dni lub 2 tygodnie. Wszystko uzależnione jest od pomysłu.
Kursy kompresjoterapii poznasz na nim także przeciwwskazania do zabiegu, a należą do nich: aktywne stany zapalne w obrębie skóry i tkanki podskórnej;

  • infekcje skórne;
  • obliteracja arteriopatia obwodowa;
  • stwierdzona alergia na skład wyrobów medycznych służących do kompresjoterapii;
  • zaawansowane zaburzenie krążenia tętniczego.
  • w miażdżycy kończyn dolnych z zarastaniem naczyń

Kompresjoterapia kursy da ci propozycję rozszerzenia swojej kompetencji także pomóc pacjentom. Po zakończeniu otrzymasz certyfikat, który będzie uprawniał cię do wykonania zabiegów.